Informacje

 • Seria "C’est parti !" powstała z myślą o polskich uczniach i jest dostosowana do specyfiki polskiej szkoły.
 • Składa się z 4 części przeznaczonych na 4 lata nauki w liceach i 5 w technikach (przy dwóch-trzech godzinach w tygodniu jeden podręcznik wystarcza na jeden rok nauki).
 • Uwzględnia najnowsze wymagania MEN.
 • Numer dopuszczenia do nowej podstawy programowej: 989/3/2020; do starej podstawy programowej: 993/3/2021.
 • Realizuje podstawę programową III.2.0, a także III.2.
 • Zapewnia innowacyjny dostęp do nagrań dźwiękowych na smartfonach poprzez kody QR.
 • Skład serii "C’est parti !": podręcznik wraz z płytą CD, zeszyt ćwiczeń wraz z dodatkowymi nagraniami, podręcznik interaktywny, bogata obudowa metodyczna obejmująca m.in. scenariusze lekcji, testy, sprawdziany i materiały dodatkowe.

Wersja demonstracyjna

 • Podręcznik
 • Zeszyt ćwiczeń

Materiały

Autorzy

 • dr hab. Magdalena Sowa

  dr hab. Magdalena Sowa

  Autorka
  Polska
  Romanistka, pracownik naukowo-badawczy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, specjalistka w zakresie dydaktyki języków obcych dla potrzeb ogólnych i zawodowych, akwizycji języków oraz profesjonalizacji kształcenia.
  Ukończyła filologię romańską w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie zdobyła także kolejne stopnie naukowe w zakresie językoznawstwa romańskiego (specjalność językoznawstwo stosowane). W latach 2012-16 pełniła funkcję Dyrektora Instytutu Filologii Romańskiej KUL. Wielokrotna laureatka stypendiów Rządu Republiki Francuskiej, absolwentka École de Hautes Études Commerciales (Mastère spécialisé Ingénieur Affaires Européennes et Internationales) oraz Université Paris X Nanterre (DEA Sciences du Langage), aktywna działaczka towarzystw naukowych popularyzujących naukę języków obcych.
  Ma na swoim koncie liczne publikacje z zakresu glottodydaktyki, a w szczególności dydaktyki języka specjalistycznego. Prowadzi warsztaty dla studentów i nauczycieli języków obcych. Jest autorką i koordynatorką merytoryczną programów edukacyjnych w zakresie nauczania języków obcych dla potrzeb zawodowych.
 • dr Małgorzata Piotrowska-Skrzypek

  dr Małgorzata Piotrowska-Skrzypek

  Autorka
  Polska
  Doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, autorka licznych artykułów z dziedziny edukacji, coach, mentor, trener-szkoleniowiec nauczycieli, kadry edukacyjnej i pracowników oświaty. Nauczyciel dyplomowany z wieloletnim doświadczeniem pracy w liceum i w gimnazjum. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, egzaminator maturalny.
  Obecnie kierownik Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Skarbnik PROF-EUROPE Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce. Koordynator Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Francuskiego.
  Twórczyni i moderatorka wielu lingwistycznych projektów edukacyjnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, między innymi projektu o nazwie Why not français?, który został wyróżniony prestiżowym Europejskim Znakiem Innowacyjności w zakresie języków obcych: European Language Label.
  Wielokrotnie nagradzana za swą pracę oraz zaangażowanie w promowanie jakości edukacji na wszystkich jej szczeblach, szczególnie na rzecz kultury i języka francuskiego, za co została odznaczona Orderem Kawalerskim Palm Akademickich przyznanym przez Premiera Republiki Francuskiej.
 • dr Marlena Deckert

  dr Marlena Deckert

  Autorka
  Polska
  Wykładowca w Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentką Filologii romańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, doktorat w zakresie językoznawstwa stosowanego uzyskała w Katedrze Akwizycji i Dydaktyki Języków w Instytucie Filologii Romańskiej KUL Jana Pawła II. Przez wiele lat pracowała w szkole średniej jako nauczyciel języka francuskiego. Współpracuje z PROF-EUROPE Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce oraz Lubelskim Kuratorem Oświaty. Jest autorką zadań konkursowych z języka francuskiego oraz współorganizatorką konferencji dla nauczycieli języków obcych.

Kontakt


Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Wydawnictwo Draco Sp. z o.o.