Język francuski

Informacje

 • Seria C’est parti ! powstała z myślą o polskich uczniach i jest dostosowana do specyfiki polskiej szkoły
 • Składa się z 4 części przeznaczonych na 4 lata nauki w liceach i 5 w technikach (przy dwóch-trzech godzinach w tygodniu jeden podręcznik wystarcza na jeden rok nauki)
 • Uwzględnia najnowsze wymagania MEN
 • Numer dopuszczenia do nowej podstawy programowej: 989/2/2019;
 • Numer dopuszczenia do starej podstawy programowej: 993/2/2019;
 • Realizuje podstawę programową III.2.0, a także III.2
 • Zapewnia innowacyjny dostęp do nagrań dźwiękowych na smartfonach poprzez kody QR
 • Wersja elektroniczna podręcznika przeznaczona jest do wykorzystania na tablicach interaktywnych
 • Skład serii C’est parti !: podręcznik wraz z płytą CD, zeszyt ćwiczeń wraz z dodatkowymi nagraniami, podręcznik interaktywny, bogata obudowa metodyczna obejmująca m.in. scenariusze lekcji, testy, sprawdziany i materiały dodatkowe

Wersja demonstracyjna

 • Podręcznik
 • Zeszyt ćwiczeń

Materiały

Autorzy

 • dr hab. Ewa Kalinowska

  dr hab. Ewa Kalinowska

  Autorka
  Polska
  Romanistka, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. Główne zainteresowania naukowe to literaturoznawstwo - francuskojęzyczne literatury krajów Afryki subsaharyjskiej i wysp Oceanu Indyjskiego oraz glottodydaktyka – z uwydatnieniem roli wprowadzania literatury kultury do nauczania języka francuskiego jako obcego. Tej tematyce poświęciła dwie monografie i kilkadziesiąt artykułów. Członek Zarządu Głównego PROF-EUROPE Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce. Członek Rady Zarządzającej Międzynarodowej Federacji Nauczycieli Języka Francuskiego (FIPF). Sekretarz Komitetu Głównego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Francuskiego.

 • dr hab. Magdalena Sowa

  dr hab. Magdalena Sowa

  Autorka
  Polska
  Romanistka, pracownik naukowo-badawczy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, specjalistka w zakresie dydaktyki języków obcych dla potrzeb ogólnych i zawodowych, akwizycji języków oraz profesjonalizacji kształcenia.
  Ukończyła filologię romańską w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie zdobyła także kolejne stopnie naukowe w zakresie językoznawstwa romańskiego (specjalność językoznawstwo stosowane). W latach 2012-16 pełniła funkcję Dyrektora Instytutu Filologii Romańskiej KUL. Wielokrotna laureatka stypendiów Rządu Republiki Francuskiej, absolwentka École de Hautes Études Commerciales (Mastère spécialisé Ingénieur Affaires Européennes et Internationales) oraz Université Paris X Nanterre (DEA Sciences du Langage), aktywna działaczka towarzystw naukowych popularyzujących naukę języków obcych.
  Ma na swoim koncie liczne publikacje z zakresu glottodydaktyki, a w szczególności dydaktyki języka specjalistycznego. Prowadzi warsztaty dla studentów i nauczycieli języków obcych. Jest autorką i koordynatorką merytoryczną programów edukacyjnych w zakresie nauczania języków obcych dla potrzeb zawodowych.
 • dr Małgorzata Piotrowska-Skrzypek

  dr Małgorzata Piotrowska-Skrzypek

  Autorka
  Polska
  Doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, autorka licznych artykułów z dziedziny edukacji, coach, mentor, trener-szkoleniowiec nauczycieli, kadry edukacyjnej i pracowników oświaty. Nauczyciel dyplomowany z wieloletnim doświadczeniem pracy w liceum i w gimnazjum. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, egzaminator maturalny.
  Obecnie kierownik Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Skarbnik PROF-EUROPE Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce. Koordynator Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Francuskiego.
  Twórczyni i moderatorka wielu lingwistycznych projektów edukacyjnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, między innymi projektu o nazwie Why not français?, który został wyróżniony prestiżowym Europejskim Znakiem Innowacyjności w zakresie języków obcych: European Language Label.
  Wielokrotnie nagradzana za swą pracę oraz zaangażowanie w promowanie jakości edukacji na wszystkich jej szczeblach, szczególnie na rzecz kultury i języka francuskiego, za co została odznaczona Orderem Kawalerskim Palm Akademickich przyznanym przez Premiera Republiki Francuskiej.
 • prof. zw. dr hab. Mieczysław Gajos

  prof. zw. dr hab. Mieczysław Gajos

  Autor
  Polska
  Romanista, pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista w zakresie językoznawstwa stosowanego i glottodydaktyki. Posiada na swoim koncie bardzo bogaty i różnorodny dorobek naukowy, który obejmuje przeszło 100 pozycji, w tym monografie, skrypty, słowniki, poradniki metodyczne, podręczniki szkolne i inne materiały do nauczania języka francuskiego. Specjalizuje się w zakresie fonetyki i ortografii francuskiej. Przedmiotem badań są również skrócone formy leksykalne występujące we współczesnej francuszczyźnie mówionej i pisanej, w komunikacji realnej i wirtualnej.
  Jest aktywnym propagatorem kultury francuskiej w Polsce. Znawca życia i twórczości Edith Piaf. Autor książki o Edith Piaf i tłumacz tekstów jej piosenek. Jest także autorem sztuk teatralnych oraz scenariuszy widowisk muzycznych.
 • dr Marlena Deckert

  dr Marlena Deckert

  Autorka
  Polska
  Wykładowca w Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentką Filologii romańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, doktorat w zakresie językoznawstwa stosowanego uzyskała w Katedrze Akwizycji i Dydaktyki Języków w Instytucie Filologii Romańskiej KUL Jana Pawła II. Przez wiele lat pracowała w szkole średniej jako nauczyciel języka francuskiego. Współpracuje z PROF-EUROPE Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce oraz Lubelskim Kuratorem Oświaty. Jest autorką zadań konkursowych z języka francuskiego oraz współorganizatorką konferencji dla nauczycieli języków obcych.

Kontakt

Jesteśmy dostępni:
pon. - piąt., w godzinach 9-17

12 358 04 02
info@wydawnictwodraco.pl

Zamówienia hurtowe i detaliczne
zamowienia@wydawnictwodraco.pl
+48 534 134 050

www.wydawnictwodraco.pl 

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 Wydawnictwo Draco Sp. z o.o.