Informacje

 • Seria "C’est parti !" powstała z myślą o polskich uczniach i jest dostosowana do specyfiki polskiej szkoły.
 • Uwzględnia najnowsze wymagania MEN.
 • Numer dopuszczenia do nowej podstawy programowej: 989/1/2019.
 • Numer dopuszczenia do starej podstawy programowej: 993/1/2019.
 • Składa się z 4 części przeznaczonych na 4 lata nauki w liceach i 5 w technikach (przy dwóch-trzech godzinach w tygodniu jeden podręcznik wystarcza na jeden rok nauki).
 • Realizuje podstawę programową III.2.0, a także III.2.
 • Zapewnia innowacyjny dostęp do nagrań dźwiękowych na smartfonach poprzez kody QR.
 • Wersja elektroniczna podręcznika przeznaczona jest do wykorzystania na tablicach interaktywnych.
 • Skład serii "C’est parti !": podręcznik wraz z płytą CD, zeszyt ćwiczeń wraz z dodatkowymi nagraniami, podręcznik interaktywny, bogata obudowa metodyczna obejmująca m.in. scenariusze lekcji, testy, sprawdziany i materiały dodatkowe.

Wersja demonstracyjna

 • Podręcznik
 • Zeszyt ćwiczeń

Materiały

Autorzy

 • dr Małgorzata Piotrowska-Skrzypek

  dr Małgorzata Piotrowska-Skrzypek

  Autorka
  Polska
  Doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, autorka licznych artykułów z dziedziny edukacji, coach, mentor, trener-szkoleniowiec nauczycieli, kadry edukacyjnej i pracowników oświaty. Nauczyciel dyplomowany z wieloletnim doświadczeniem pracy w liceum i w gimnazjum. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, egzaminator maturalny.
  Obecnie kierownik Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Skarbnik PROF-EUROPE Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce. Koordynator Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Francuskiego.
  Twórczyni i moderatorka wielu lingwistycznych projektów edukacyjnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, między innymi projektu o nazwie Why not français?, który został wyróżniony prestiżowym Europejskim Znakiem Innowacyjności w zakresie języków obcych: European Language Label.
  Wielokrotnie nagradzana za swą pracę oraz zaangażowanie w promowanie jakości edukacji na wszystkich jej szczeblach, szczególnie na rzecz kultury i języka francuskiego, za co została odznaczona Orderem Kawalerskim Palm Akademickich przyznanym przez Premiera Republiki Francuskiej.
 • prof. zw. dr hab. Mieczysław Gajos

  prof. zw. dr hab. Mieczysław Gajos

  Autor
  Polska
  Romanista, pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista w zakresie językoznawstwa stosowanego i glottodydaktyki. Posiada na swoim koncie bardzo bogaty i różnorodny dorobek naukowy, który obejmuje przeszło 100 pozycji, w tym monografie, skrypty, słowniki, poradniki metodyczne, podręczniki szkolne i inne materiały do nauczania języka francuskiego. Specjalizuje się w zakresie fonetyki i ortografii francuskiej. Przedmiotem badań są również skrócone formy leksykalne występujące we współczesnej francuszczyźnie mówionej i pisanej, w komunikacji realnej i wirtualnej.
  Jest aktywnym propagatorem kultury francuskiej w Polsce. Znawca życia i twórczości Edith Piaf. Autor książki o Edith Piaf i tłumacz tekstów jej piosenek. Jest także autorem sztuk teatralnych oraz scenariuszy widowisk muzycznych.
 • dr Marlena Deckert

  dr Marlena Deckert

  Autorka
  Polska
  Wykładowca w Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentką Filologii romańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, doktorat w zakresie językoznawstwa stosowanego uzyskała w Katedrze Akwizycji i Dydaktyki Języków w Instytucie Filologii Romańskiej KUL Jana Pawła II. Przez wiele lat pracowała w szkole średniej jako nauczyciel języka francuskiego. Współpracuje z PROF-EUROPE Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce oraz Lubelskim Kuratorem Oświaty. Jest autorką zadań konkursowych z języka francuskiego oraz współorganizatorką konferencji dla nauczycieli języków obcych.
 • Dorota Biele

  Dorota Biele

  Autorka
  Polska
  Dorota Biele – lektor, trener, metodyk. Po studiach w Nauczycielskim Kolegium Języka Francuskiego przy UW, ukończyła Master 1 z Didactique de FLE (Nauczanie języka francuskiego jako języka obcego) w Centre de Linguistique Appliquée przy Uniwersytecie Franche-Comté, a następnie Master 2 z Ingénierie de la Formation, na tym samym wydziale. Po kilkuletnim doświadczeniu jako lektor, otworzyła własną szkołę – Centrum Języka Francuskiego VOILA (www.voila.edu.pl), miejsce, w którym oprócz języka, można poznać kulturę francuską, gdzie proces nauczania przebiega efektywnie i bez stresu.
  Sama regularnie się szkoli. W 2008 roku wyjechała na warsztaty dla aktywnych nauczycieli w Louvain la Neuve, a w 2015 wzięła udział w szkoleniu na temat organizacji procesu nauczania organizowanym przez FIPF (Féderation Internationale des Professeurs de français).
  Sama też szkoli innych. Oprócz licznych warsztatów przeprowadzonych dla lektorów VOILA, prowadziła szkolenia dla Stowarzyszenia PASE oraz szkolenia dla nauczycieli języka francuskiego w ramach Stowarzyszenia Prof-Europe. Regularnie występuje na Kongresach i Konferencjach, gdzie dzieli się wiedzą i doświadczeniem. W 2016 roku, objęła opieką merytoryczną I Ogólnopolską Konferencję Nauczycieli Francuskiego.

Kontakt

Jesteśmy dostępni:
pon. - piąt., w godzinach 9-17

12 358 04 02
[email protected]

Zamówienia hurtowe i detaliczne
[email protected]
+48 534 134 050

www.wydawnictwodraco.pl 

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Wydawnictwo Draco Sp. z o.o.