Język francuski

Informacje

 • Numer dopuszczenia MEN: 1107/1/2020.
 • Nowoczesny, przejrzysty układ podręcznika.
 • Polecenia w języku polskim i francuskim.
 • Płyta audio zawierająca nagrania lektorów z Francji i innych krajów frankońskich.
 • Szata graficzna dostosowana do możliwości percepcyjnych uczniów.
 • Najnowocześniejszy kurs języka francuskiego dla uczniów klas VII.
 • Bogata obudowa dydaktyczna oraz multibook.

Wersja demonstracyjna

 • Podręcznik
 • Zeszyt ćwiczeń

Materiały

Autorzy

 • Anna Białek-Marek

  Anna Białek-Marek

  Autorka
  Polska
  Romanistka, absolwentka UMCS w Lublinie. Nauczycielka języka francuskiego w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Lublinie oraz w III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Przez wiele lat koordynatorka sekcji dwujęzycznej w Gimnazjum nr 9 im. cc. mjra Hieronima Dekutowskiego w Lublinie, a od 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Lublinie. Prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE oddział Lublin. Organizator szkoleń i warsztatów dla nauczycieli języka francuskiego. Autor innowacji pedagogicznych dla uczniów szkół podstawowych i liceów. Egzaminator DELF A1-B2. Pomysłodawca i współorganizator ogólnopolskich i wojewódzkich konkursów promujących język francuski (Wojewódzki Konkurs Piosenki Francuskiej, Wojewódzki Konkurs Poznajemy Francję, ogólnopolski konkurs na projekt koszulki promującej język francuski „La France sur mon T-shirt”).
 • dr Małgorzata Piotrowska-Skrzypek

  dr Małgorzata Piotrowska-Skrzypek

  Autorka
  Polska
  Doktor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, autorka licznych artykułów z dziedziny edukacji, coach, mentor, trener-szkoleniowiec nauczycieli, kadry edukacyjnej i pracowników oświaty. Nauczyciel dyplomowany z wieloletnim doświadczeniem pracy w liceum i w gimnazjum. Ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli, egzaminator maturalny.
  Obecnie kierownik Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Skarbnik PROF-EUROPE Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce. Koordynator Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Francuskiego.
  Twórczyni i moderatorka wielu lingwistycznych projektów edukacyjnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, między innymi projektu o nazwie Why not français?, który został wyróżniony prestiżowym Europejskim Znakiem Innowacyjności w zakresie języków obcych: European Language Label.
  Wielokrotnie nagradzana za swą pracę oraz zaangażowanie w promowanie jakości edukacji na wszystkich jej szczeblach, szczególnie na rzecz kultury i języka francuskiego, za co została odznaczona Orderem Kawalerskim Palm Akademickich przyznanym przez Premiera Republiki Francuskiej.
 • dr Marlena Deckert

  dr Marlena Deckert

  Autorka
  Polska
  Wykładowca w Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Jest absolwentką Filologii romańskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, doktorat w zakresie językoznawstwa stosowanego uzyskała w Katedrze Akwizycji i Dydaktyki Języków w Instytucie Filologii Romańskiej KUL Jana Pawła II. Przez wiele lat pracowała w szkole średniej jako nauczyciel języka francuskiego. Współpracuje z PROF-EUROPE Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce oraz Lubelskim Kuratorem Oświaty. Jest autorką zadań konkursowych z języka francuskiego oraz współorganizatorką konferencji dla nauczycieli języków obcych.

Kontakt

Jesteśmy dostępni:
pon. - piąt., w godzinach 9-17

12 358 04 02
[email protected]

Zamówienia hurtowe i detaliczne
[email protected]
+48 534 134 050

www.wydawnictwodraco.pl 

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Wydawnictwo Draco Sp. z o.o.