Język łaciński

Informacje

 • Pierwszy od kilkunastu lat nowy podręcznik do szkół ponadgimnazjalnych, zrywający z dziewiętnastowieczną koncepcją nauczania języka łacińskiego.
 • Doświadczony zespół autorski.
 • Format A4 pozwalający na lepsze wyeksponowanie materiału ilustracyjnego.
 • Nowoczesny, przemyślany, logiczny i przejrzysty układ podręcznika.
 • Starannie dobrany materiał ilustracyjny.
 • Podręcznik wieloletni, zgodny z wymogami MEN (numer dopuszczenia 1046/1/2019 nowa podstawa programowa; 886/1/2017 stara podstawa programowa).

Wersja demonstracyjna

 • Podręcznik
 • Zeszyt ćwiczeń

Autorzy

 • dr Aleksandra Klęczar

  dr Aleksandra Klęczar

  Autorka
  Polska
  Dr Aleksandra Klęczar jest absolwentką UJ i Uniwersytetu Oksfordzkiego. Uczyła łaciny, greki i kultury antycznej w szkołach średnich w rodzinnych Kętach oraz w Krakowie. Obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Instytucie Filologii Klasycznej UJ. Wśród jej zainteresowań naukowych dominuje literatura i mitologia klasyczna, antyczne legendy o Aleksandrze Wielkim, a także – obecność tradycji antycznej w kulturze popularnej.
 • dr Janusz Ryba

  dr Janusz Ryba

  Autor
  Polska
  Janusz Ryba – doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz nauczyciel języków klasycznych w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Nowodworskiego w Krakowie.
  Naukowo zajmuje się zagadnieniami związanymi z metodyką nauczania języków klasycznych oraz historią kształcenia klasycznego w Polsce, a w swojej pracy dydaktycznej szczególny nacisk kładzie na pracę z uczniem zdolnym i przygotowanie uczniów do Olimpiady Języka Łacińskiego. Kilkukrotnie nagradzany za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. W roku 2015 otrzymał certyfikat „Krakowski nauczyciel z pasją”. Od 2016 roku członek zespołów eksperckich w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Ministerstwie Edukacji Narodowej.
 • Elżbieta Wolanin

  Elżbieta Wolanin

  Autorka
  Polska
  W ramach współpracy prowadziła kurs dla egzaminatorów egzaminu maturalnego z języka łacińskiego i kultury antycznej, oceniała prace maturalne z języka łacińskiego i kultury antycznej, a przez 5 lat kierowała ogólnopolskim zespołem oceniającym zadania maturalne, opracowała materiały na zajęcia warsztatowe dla nauczycieli dotyczące doskonalenia umiejętności oceniania i konstruowania zadań egzaminacyjnych.
  Jako ekspert powołany przez Ministra Edukacji Narodowej do prac nad doskonaleniem podstawy programowej współtworzyła aktualnie obowiązującą podstawę programową z języka łacińskiego i kultury antycznej. Uczestniczyła w pracach zespołu powołanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną do opracowania Informatora o egzaminie maturalnym z języka łacińskiego i kultury antycznej od 2015 roku. Jest autorką Ad astra - ćwiczeń z języka łacińskiego przeznaczonych dla licealistów przygotowujących się do egzaminu maturalnego (ZamKor, Kraków 2006). Jest też współautorką materiałów pomocniczych z języka łacińskiego wydanych przez OKE w Krakowie w serii Gdyby matura 2002 była dzisiaj, języki klasyczne oraz artykułu „Przed maturą”, który został opublikowany w NOWYM FILOMACIE (nr 2/2004). Od trzech lat pełni funkcję sekretarza Komitetu Okręgowego Olimpiady Języka Łacińskiego w Krakowie organizowanej przez Polskie Towarzystwo Filologiczne.
  Otrzymała nagrodę Prezydenta Krakowa za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej oraz sukcesy w procesie wychowania młodzieży. Aktywnie uczestniczyła w życiu XIV LO w Krakowie, w którym pracowała przez ponad 25 lat i którego jest absolwentką.

Kontakt

Jesteśmy dostępni:
pon. - piąt., w godzinach 9-17

12 358 04 02
[email protected]

Zamówienia hurtowe i detaliczne
[email protected]
+48 534 134 050

www.wydawnictwodraco.pl 

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą zamieszczane w Twoim urządzeniu. Więcej informacji

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2023 Wydawnictwo Draco Sp. z o.o.